ytong

warning: Creating default object from empty value in /home/yapi/domains/yapirehberim.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ytong Ürünlerinde Kullanılan Alet Edevatlar

YTONG Yapı Malzemelerinin işlenmesinde ve uygulanmasında, alışılmış inşaat aletlerinin yanı sıra özel olarak tasarlanmış YTONG EL Aletleri kullanılır. Böylece işlemler süratli, kolay ve hasarsız olarak yapılabilir.
Testere:
YTONG bloklarını kesmeye yara yan geniş dişli testeredir. Duvar örümünde gerektiğinde, YTONG bloklar testere ve gönye yardımı ile kolayca ve istenilen boyutlarda düzgünce kesilebilir.
Gönye:
Blokları gönyesinde ve çeşitli açılarda kesmek için kullanılır.
Tutkal Mlası:
YTONG Örgü Tutkalının ince ve eşit kalınlıkta uygulanmasına yarar.
Lastik Çekiç:
Duvar örümü sırasında YTONG blokların yerlerine sıkı bir biçimde oturmalarına ve birbirlerine iyice yapışmalarına yardımcı olur.
Rende:
Duvar örümü sırasında yatay derzlerde oluşabilecek ölçü bozukluklarının giderilmesinde ve yüzeylerin düzeltilmesinde kullanılır.

İnsaatlarda Kullanılan Tuğla çeşitleriYTONG Duvar Blokları; betonarme, çelik, ahşap ve prefabrike gibi yapı sistemlerinde dış ve iç dolgu duvar malzemesi olarak ya da yığma yapılarda taşıyıcı dış ve iç duvar malzemesi olarak kullanılırlar. Yangın duvarı yapımında özellikle tercih edilen yapı malzemeleridir.
60 cm boyunda, 25 cm yükseklikte ve çeşitli kalınlıklarda üretilir. Alın profil yapısına göre; Tek Geçmeli, Çift Geçmeli ve Düz duvar blokları olarak adlandırılırlar.
Yanıcılık Sınıfı: A1 (Hiç yanmaz)Boyut Toleransı: ± 1,5 mmProfil Yapısı: Düz ve Tek-Çift Lamba Zıvana GeçmeliDerz: Ytong Örgü Tutkalı (1–3 mm kalınlık)Ürün Standardı: TS-EN 771-4
İçeriği paylaş