çatı sistemleri

warning: Creating default object from empty value in /home/yapi/domains/yapirehberim.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Galvaniz Oluklu saç

0.30 mm - 1.00 mm et kalınlığındaki düz galvanizli levhaların form makaralarından geçirilmesi ile elde edilir. TS 822 ve bazı dünya standartlarına uygun olarak oluklama işlemi yapılır. Oluklu galvanizli saclarda genişlik, oluklama öncesi 1000 mm, oluklandıktan sonra ise 875 mm'dir ve 10.000 mm'ye kadar istenen uzunluklarda ve toleranslar dahilinde,standartalara uygun olarak üretilir.

Levha Kalınlığı : min. 0.30 mm- max. 1.20 mm.

Levha Uzunluğu : min. 1000 mm, max. 4000 mm.

Levha faydalı olan genişliği : 815 mm, (Tolerance : +25 mm , -15 mm'dir)

Çinko kaplama miktarı Türkiye ve dünya standartlarına uygun olarak yapılır.

Kullanım Alanları
Çatı ve cephe kaplamaları
Prefabrik yapı elemanları üretimi
Sınai tesis ve uçak hangarları yapımı
Silo ve depo inşaatı
Kapalı spor tesisi inşaatı
Portatif sergi ve fuar galerileri yapımı

Avantajları
- Montaj kolaylığı nedeniyle zaman ve işçilikten tasarruf sağlar

Bakır Çatı

Shingle çatı sistemleri

Hafif ve renkli çatı kaplama sistemleri içerisinde yer alan Shingle çatı sistemleri uzun ömürlü, ucuz, estetik, hafif, kolay uygulanabilir olması, tercih nedenlerinin başında gelmektedir. Shingle'ler desen, renk, model ve şekillerine göre farklılıklar gösterektedir. Neden Shingle? Sorusunun cevabı kırılmayan, ezilmeyen çatı kaplaması olması, doğru uygulandığın da kolay deforme olmayan, uzun yıllar evinizin ve çatısınızın koruyucusu olmaya devam eder. shingle çeşitleri, Certainteed Landmark, Bardoline Shingle, Techno Nicoll shingle, İko Shingle gibi bir çok marka vardır.Çatı Çeşitleri

Kombine Çatı
Sundurma çatı yüzeylerinin kademeli olarak uygulanmasıdır. Fenerli, Şet ve Kombine çatılar, genellikle fabrika, işyeri, sera, ahir gibi yerlerde güneşten en fazla yararlanmak ve çatıyı çok yüksek tutmamak amacıyla yapılmaktadır. Şet ve Kombine çatı örnekleri aşağıdaki şekillerde verilmiştir.

Şet Çatı
Beşik çatıların yanyana ve daha çok güneş ışığı alacak şekilde, birbirleriyle 90 derece açı yapar biçimde dizilmeleriyle oluşur. Güneş ışığının direkt alındığı çatı yüzeylerine pencereler konulmaktadır.

Fenerli Çatı
Beşik ve Sundurma çatıların biraraya uygulanması ile ortaya çıkan çatı türüdür. Kule ve Fenerli çatılara ait örnekler aşağıda gösterilmiştir.

Kule Çatı
Çoğunlukla küçük ölçekli, kare veya daire şekilli plana sahip yapılarda uygulanan, eğimi dik ve dört taraflı çatı yüzeyleri tepede birleşen çatı türüdür.

Mansard Çatı

Çatı İzalasyon Ürünleri

Çatı izalasyonunda kullanılan ve uygun olmasıyla bilinen ürünler şunlardır.

ÇATI ŞİLTESİ


Metal ya da ahşap tüm çatılarda kullanılabilen ve nispeten daha kolay döşenebilen cam yünü hafifliği ile nakliyat ve çatının bulunduğu bölgeye taşınması açısından avantaj sağlıyor.Elyaftan üretilen cam yünün diğer özellikleri arasında uygulama sırasında fire vermemesi dolayısıyla malzeme giderinin uygulama öncesi tam olarak belirlenebilmesi, ısı yalıtımının yanında iyi bir ses yalıtımı sağlaması ve yangına karşı dayanıklı olması geliyor. Bütün yapı marketlerınde rulo şeklınde satılır ve rahartlıkla bulunabilir.


OSB LEVHALAR

Çatı Sistemleri

Çatı ürünlerinde kullanılan bir çok ürünler vardır.Bunlar akrilik , doğal,tamamlayıcı kiremitler, havalandırma bantları vesaire. Çatı ile ilgili ürünleri yazılarımızla anlatmaya çalışacağız.

İçeriği paylaş