çatıda kullanılan ürünler

warning: Creating default object from empty value in /home/yapi/domains/yapirehberim.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Çatı Çeşitleri

Kombine Çatı
Sundurma çatı yüzeylerinin kademeli olarak uygulanmasıdır. Fenerli, Şet ve Kombine çatılar, genellikle fabrika, işyeri, sera, ahir gibi yerlerde güneşten en fazla yararlanmak ve çatıyı çok yüksek tutmamak amacıyla yapılmaktadır. Şet ve Kombine çatı örnekleri aşağıdaki şekillerde verilmiştir.

Şet Çatı
Beşik çatıların yanyana ve daha çok güneş ışığı alacak şekilde, birbirleriyle 90 derece açı yapar biçimde dizilmeleriyle oluşur. Güneş ışığının direkt alındığı çatı yüzeylerine pencereler konulmaktadır.

Fenerli Çatı
Beşik ve Sundurma çatıların biraraya uygulanması ile ortaya çıkan çatı türüdür. Kule ve Fenerli çatılara ait örnekler aşağıda gösterilmiştir.

Kule Çatı
Çoğunlukla küçük ölçekli, kare veya daire şekilli plana sahip yapılarda uygulanan, eğimi dik ve dört taraflı çatı yüzeyleri tepede birleşen çatı türüdür.

Mansard Çatı

Çatı İzalasyon Ürünleri

Çatı izalasyonunda kullanılan ve uygun olmasıyla bilinen ürünler şunlardır.

ÇATI ŞİLTESİ


Metal ya da ahşap tüm çatılarda kullanılabilen ve nispeten daha kolay döşenebilen cam yünü hafifliği ile nakliyat ve çatının bulunduğu bölgeye taşınması açısından avantaj sağlıyor.Elyaftan üretilen cam yünün diğer özellikleri arasında uygulama sırasında fire vermemesi dolayısıyla malzeme giderinin uygulama öncesi tam olarak belirlenebilmesi, ısı yalıtımının yanında iyi bir ses yalıtımı sağlaması ve yangına karşı dayanıklı olması geliyor. Bütün yapı marketlerınde rulo şeklınde satılır ve rahartlıkla bulunabilir.


OSB LEVHALAR

Çatı Sistemleri

Çatı ürünlerinde kullanılan bir çok ürünler vardır.Bunlar akrilik , doğal,tamamlayıcı kiremitler, havalandırma bantları vesaire. Çatı ile ilgili ürünleri yazılarımızla anlatmaya çalışacağız.

İçeriği paylaş